kobiety, dziewczyny, panny

Polki - w centrum zainteresowania tłumacza


My je kochamy! Kobiety i dziewczyny z Polski


Kobiety

Jest rzeczą wiadomą, że polskie kobiety zaliczają się do najpiękniejszych kobiet na świecie. Według ostatnio przeprowadzonych badań, rosyjskie oraz polskie panny młode są w grupie dziewczyn, które najczęściej wychodzą za mąż za cudzoziemca.

Nasuwa się zatem pytanie: 'Które z cech polskich kobiet sprawiają, że cudzoziemcy je tak bardzo cenią oraz... co my - jako tłumacze - możemy zrobić by pomóc prawidłowo komunikować się międzynarodowym parom?'

Polki posiadają wiele pozytywnych cech. Po pierwsze, lubią one podróżować co naturalnie sprawia, iż mają otwarte umysły i są tolerancyjne w stosunku do opinii i stylu życia innych ludzi. Nie jest to oczywiście wspaniała cecha jeżeli ich partnerzy wolą przebywać w domu, jednak ten mały fakt świadczy o tym, że polskie kobiety są otwarte na świat, a przez to stale powiększają wiedzę zarówno swoją jak i swoich dzieci.

Na szczęście, nie każda Polka poświęca swe życie jedynie podróżowaniu. W rzeczywistości, większość polskich kobiet woli zostać w domu by się zająć domem, mężem, oraz dziećmi. Dzisiaj nie jest już 'tak łatwo' jak kiedyś, gdyż Polki oczekują nie tylko stabilności zawodowej oraz finansowej niezależności swych potencjalnych partnerów, ale wymagają one również przynajmniej tyle samo uwagi i uczucia co pozostałe kobiety. Większość polskich dziewczyn nie pozwoli zaszufladkować się swojemu zagranicznemu partnerowi do roli 'kury domowej', ponieważ Polki mają znacznie więcej do zaoferowania. Miłość, wierność, poświęcenie, oszczędność, oraz pracowitość to tylko kilka przykładów wspaniałych cech jakie posiadają polskie kobiety i tymi cechami mogą one obdarzyć swojego potencjalnego zagranicznego partnera w zamian za jego miłość i zrozumienie.

Większość kobiet urodzonych w Polsce posiada poczucie elegancji i wie jak się dobrze ubrać. Polki mają w sobie tę niewyrażalną zdolność odpowiedniego dobrania ubioru stosownie od wymaganej sytuacji. Nie lubią one być w centrum zainteresowań, gdyż uprzedni ustrój polityczny zagasił w nich tę 'potrzebę'. Jednak ta cecha wydaje się być pozytywną, gdyż coraz trudniej jest ją odkryć pośród współczesnego świata showbiznesu. Nie mniej, nieśmiałość Polek nie zawsze pomaga im w znalezieniu właściwego partnera; w rezultacie, nawet piękne i wykształcone panie wychodzą za nieciekawych mężczyzn.

Inną cechą charakterystyczną dotyczącą Polek jest to, że lubią one gotować (a robią to rzeczywiście bardzo dobrze). Pierogi, gołąbki, barszcz, bigos, pączki, sernik to nie jedyne potrawy, które polskie dziewczyny są w stanie przygotować. Co jest nawet bardziej istotne - polskie żony znajdują przyjemność w przygotowywaniu posiłków dla swych mężów i dzieci, bowiem rodzinne posiłki traktowane są przez nie jako ważna część dziennego rozkładu zajęć.

Oprócz rozległej wiedzy na temat metod zaspokajania apetytów swojej rodziny, kobiety rodem z Polski są ekspertami z dziedziny oszczędzania i pracowitości. Polki z reguły nie zmarnują niczego, co nie jest do końca wykorzystane lub zniszczone - chyba, że taka jest wola członków rodziny. Dodatkowo, niektóre kobiety potrafią nawet naprawiać popsute rzeczy, na przykład zadrapania na ścianach, zepsute okna, lub... cieknące krany. Jednak nie zapomną one mężczyźnie, jeśli on sam postara się naprawić te rzeczy. Ogólne sprzątanie w domu jest również tym, co polskie dziewczyny są skłonne robić, ale ich mężowie nie powinni zbytnio tego wykorzystywać, gdyż szybko może się to obrócić przeciwko nim.

Na koniec, poślubienie polskiej panny młodej może być tylko dobrą zabawą dla zagranicznego pana młodego, ponieważ polskie wesele oraz zwyczaje i tradycje weselne są zazwyczaj bardzo interesujące. Podczas przyjęcia weselnego, pan młody może nie tylko ujrzeć jak kwitnie dusza jego polskiej wybranki, ale także jest on w stanie poczuć atmosferę wesela zaraz po nauczeniu się zwrotu: 'Na zdrowie!'

Tak więc jaki jest związek pomiędzy mną a polskimi dziewczynami, pannami młodymi, oraz kobietami? Ogólnie rzecz biorąc - jestem szczęśliwym mężem polskiej kobiety. Jako tłumacz z języka angielskiego na polski, jestem w stanie wczuć się w położenie tych wszystkich międzynarodowych par, które próbują porozumiewać się po angielsku i polsku. Jestem tutaj po to, by pomóc im osiągnąć wzajemne porozumienie i szacunek poprzez tłumaczenie ich listów oraz interpretację słowną.

Skontaktuj się ze mną jeśli jesteś w związku z polską dziewczyną bądź jeśli planujesz... poślubić polską kobietę, bo być może będę w stanie przekazać Ci jeszcze więcej wskazówek na temat umawiania się z polską dziewczyną :). Nie zapomnij odwiedzić sekcji: Polka - moja polska żona.


Referencje: https://polki.com - kobiety i mężczyźni mieszkający w Polsce i za granicą.

Andrzej, profesjonalny tłumacz i pisarz języka angielskiego i polskiego


Copyright (c) polish-translators.net
Fax: (309) 4236-469
Designed by Quis Research

Poland History